KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 17309125

nr 1730 9125

Arvid Hjortzberg

(1825-1908), Sverige

Akvareller, 3 st, Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 30x24 cm

Arvid Hjortzberg, svensk bildkonstnär och ingenjör född 1825, död 1908.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 19:23:36

Arvid Hjortzberg

Läs mer om Arvid Hjortzberg